Louis Poulsen: lampy ładne
Louis Poulsen: lampy ładne

 

Louis Poulsen to nasza ulubiona manufaktura związana z oświetleniem, która zachwyca przywiązaniem do skandynawskiej tradycji projektowej oraz minimalistycznymi formami. Piękny design idzie w parze z funkcjonalnością, konstrukcja produktów z jakością wykonania, a poszczególne elementy z kształtowaniem naturalnego światła i przyjemnego nastroju.

Fakty historyczne:

 • Rok powstania - 1874 r.
 • Miejsce działalności firmy - Kopenhaga, Dania
 • Najpopularniejsze projekty - PH5, PH Artichoke, PH 4/3, PH80

Kluczowe punkty z filozofii Louisa Poulsena:

 • Forma produktu - spójna z kształtem światła, który daje
 • Atmosfera - stworzenie odpowiedniego klimatu gwarantującego dobre samopoczucie, znalezienie równowagi pomiędzy funkcjonalnością a komfortem
 • Estetyka - projektowanie światłem, tworzenie produktów przyjemnych dla oka, niezależnie od tego, czy są włączone, czy wyłączone
 • Jakość wykonania - najwyższa, poparta ponad wiekiem doświadczeń

Poul Henningsen, model: PH5, PH Architoke, PH 4/3

Louis Poulsen ściśle współpracuje z architektami, inżynierami i projektantami oświetlenia przy konkretnych projektach, dzięki którym stał się jednym z kluczowych dostawców oświetlenia architektonicznego i dekoracyjnego, zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Ulubieni projektanci i ich wybrane realizacje:

Poul Henningsen - mistrz konstrukcji emitujących światło, pionier w zakresie relacji pomiędzy strukturami światła, cieniami i kolorami.

 • Lampa wisząca PH5* - klasyk! Oprawa lampy emituje światło zarówno w dół, jak i poprzecznie, oparta na słynnym systemie układu trzech odcieni.
 • Lampa wisząca PH Artichoke - 12 rzędów regularnie rozłożonych aluminiowych liści. Piękne i niezwykle przyjemne światło rozprowadzone zarówno do wewnątrz, jak i do zewnątrz.
 • Lampa wisząca PH 4/3 - potrójny klosz wykonany z metalu pomalowanego na biało, równomierny i bardzo przyjemy rozsył światła skierowany głównie w dół.
 Arne Jacobsen - światowej sławy duński modernistyczny architekt. Kilka projektów wykonanych przez Jacobsena dla hotelu SAS Royal w Kopenhadze zyskało status ikon designu. W meblarstwie znany z dwóch słynnych krzeseł - Egg Chair i Swan dla Fritza Hansena.

 • lampa wisząca AJ Royal - dostępna w trzech rozmiarach i aktualnie dwóch opcjach kolorystycznych. Przepiękny klasyczny i graficzny wygląd - charakterystyczny grzbiet delikatnie przepuszcza światło ku górze. Lampa zapewnia płynne i równomierne całkowite bezolśnieniowe oświetlenie skierowane w dół.

Arne Jacobsen, model: AJ Royal

Verner Panton, model: Panthella tableVerner Panton - znakomite wyczucie kształtów, kolorów, przestrzeni oraz wpływu i funkcji światła. Swoimi projektami zachęcał do korzystania z wyobraźni oraz kreowania bardziej ekscytujących przestrzeni. Świadomie i odważnie korzystał z różnych materiałów, wierzył w nieograniczone możliwości formy.

 • Lampa stojąca Panthella Table - świetny design, miękkie światło odbijane w dół dzięki półkolistemu kloszowi.Follow us #przetworydesign

   

 

każdy przedmiot to oddzielna historia

Newsletter
Zapisz się na newsletter i dołącz do klubu fanów dobrego designu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl